Roots Health Clinic

CHIROPRAKCE • FUNKČNÍ POHYB • FYZIO • VÝŽIVA • DÝCHÁNÍ • MASÁŽE

 • English
 • Navštivte naši lokalitu
  Americka 831/24, Praha 2
  Zavolejte nám
  Pošlete nám zprávu
  [email protected]
  Otevírací doba
  Po, St, Pá : 8:00-14:00
  Ut, Čt : 14:00-19:00

  Po – Čt: 08:00-19:00 / Pá : 08:00-14:00

  Studium chiropraktické trvá 5–8 let podle toho, kde na světě chiropraktik studuje. Fyzioterapeutem se člověk stává po 3 letech studia, ale mnozí pokračují ve specializaci prostřednictvím navazujícího magisterského nebo doktorského studia. U obou profesí je vyžadováno průběžné školení v oblasti profesního rozvoje

  Chiropraktici se specializují na manipulaci s páteří a klouby. Jde se o rychlé pohyby s nízkou amplitudou, které stimulují nervová zakončení taktilních receptorů v kloubech tak, aby se obnovila jejich citlivost a rozsah pohybu. Chiropraxe může pomoci ulevit od akutních nebo chronických bolestí

  Chiropraktici se zabývají ortopedií, neurologií, rehabilitacemi a cvičením.Dále se mohou specializovat na výživu, funkční pohyb a rehabilitace sportovních zranění. Jsou školeni v radiologii a úzce spolupracují s lékaři.Fyzioterapeut může být školen podobným způsobem a praktikovat obdobné způsoby léčení, vždy závisí na jeho konkrétní specializaci. V současné době chiropraktici a fyzioterapeuti spolupracují, aby dosáhli nejlepších výsledků s využitím svých dovedností

  Nehledě na to, kdo vám pomáhá, je důležité, aby váš specialista byl vždy odborně kvalifikovaný.Pečlivě vybírejte odborníky, kteří jsou registrováni u mezinárodně uznávaných asociací a regulačních orgánů. Například: (https://www.chiropractic-ecu.org)

  Chiropraktická péče je vhodná pro každého. Může Vám přinést úlevu od akutní bolesti, pomoci Vám zlepšit fyzický výkon, podpořit Vaše atletické cíle anebo Vám pomoci od bolestí způsobenými stresem, náročnými životními situacemi či sedavým zaměstnáním. Chiropraxe Vám může pomoci znovu nalézt životní pohodu, srovnat Vaše tempo a nalézt ztracenou životní energii. Způsob chiropraktické péče a frekvence terapií jsou závislé na Vašem zdravotním stavu. Podřídí se potřebám Vašeho těla, Vašemu životnímu stylu, ambicím a osobním cílům. Naše tělo je jako stroj. Stroj, který vyžaduje pravidelnou péči a údržbu. Obdobně jako auto nebo třeba hudební nástroj.

  Ano, chiropraxe je bezpečná. Odborné studie porovnávající chiropraktickou léčbu s léčbou za pomocí léků tlumící bolest opakovaně prokazují, že chiropraktická péče je až 250x bezpečnější (1). Ovšem tak jako jakékoliv jiné způsoby léčby i u chiropraxe existují rizika a možné komplikace. Někteří pacienti se po chiropraktických zákrocích mohou cítit namožení. Tato reakce nejčastěji následuje po první terapii, kdy si tělo postupně zvyká na srovnání pohybového aparátu. Tento stav bývá krátkodobý a brzy odezní. V ojedinělých případech se mohou objevit komplikace s ploténkami či vazy krku (méně než 1 z 139 000 případů) nebo beder (1 z 62 000 případů). Existuje také extrémně vzácné riziko mrtvice spojené s léčbou mobility krku. Současné studie uvádějí pravděpodobnost obdobných komplikací jednu ku 5,85 milionu. V porovnání s chirurgickýmioperacemi krku, kde se míra pravděpodobných komplikací pohybuje okolo 3-4%, což představuje mezi 4 000 až 10 000 úmrtí na milion případů.

  Žádná míra bolesti zad není normální. Bolest je vždy ukazatelem, že něco není v pořádku. Bolest, je způsob, jakým nám naše tělo sděluje, že přesáhlo některý ze svých limitů. Často se setkáváme s tím, že pacienti nevěnují svým drobným bolestem a diskomfortu mnoho pozornosti. Zatímco bolest může postupně odeznít, reálný zdroj bolesti se může postupně zhoršit a způsobit dlouhodobější komplikace.

  Ne, chiropraktické ošetření nebolí. Během narovnávání chiropraktik používá kontrolovanou sílu a jemný tlak tak, aby navrátil pohybovému aparátu správnou funkci a mobilitu. Při narovnávání můžete slyšet výrazné „křupnutí“, což je jen vzduch vytlačený z kloubního ložiska. Jde o podobné křupnutí, ke kterému dochází třeba při pokřupávání prstů u rukou a nikterak nebolí. Nemusíte se bát, jste v dobrých rukou. Máme bohatou praxi a zákrok není bolestivý.
  Toto křupnutí způsobuje stlačený vzduch (v tomto případě dusík), který se běžně vyskytuje v okolní tkání v oblasti páteře. Při manipulaci s klouby či obratli vzniká dočasně mezi jednotlivým kostmi prostor, který je záhy vyplněn vzduchem. Tento vzduch je následně vytlačen, když se obratle a klouby navrátí na své původní místo. Jedná se o podobný jev, jako když se odšpuntuje láhev šampaňského, kdy tlak nahromaděného vzduchu v lahvi způsobí slyšitelné prasknutí. Tomuto jevu se odborně říká kavitace. Absence kavitace při chiropraktickém ošetření, však neznamená neúspěšnost zákroku. Cílem zákroku je navrátit postiženému kloubu původní mobilitu a některé chiropraktické zákroky jsou tak jemné a neinvazivní, že vůbec nejsou slyšet.

  Mnoho našich pacientů k nám přichází s bolestmi páteře. Problémy s meziobratlovými klouby mohou negativně ovlivňovat veškeré okolní tkáně, jako jsou svaly, vazy, šlachy orgány a nervová zakončení. Snadno tak může dojít ke stažení svalů a vazů, což způsobuje bolesti. Chiropraktici využívají externí tlak ke srovnání pohybového aparátu. V momentě, kdy dojde ke srovnání a navrácení správné mobility, svaly a šlachy se uvolní, ustává bolest kloubů a obnovuje se krevní cirkulace v postiženém místě. V rámci chiropraxe nejsou předepisovány žádné léky ani chirurgické zákroky. Cílem je podpořit tělo v samo uzdravení.

  Na tuto otázku bohužel neexistuje univerzální odpověď a délka léčby může být individuální. Čím dříve zahájíte chiropraktickou léčbu, tím rychlejší průběh léčby se dá očekávat. Někdy se jedná jen o drobnou blokaci, která, pokud její léčbu nebudete odkládat, se snadno odstraní. Pokud se však jedná o problém, který Vás již provází několik měsíců nebo let, jeho léčba může chvíli trvat. Nedílnou součástí Vaší léčby jste také Vy samotní a Vaše snahy o zlepšení. Pokud budete dbát na rady odborníků, dodržovat doporučené rady a cvičit dle instrukcí je zde velká pravděpodobnost na zlepšení.

  Pravidelné návštěvy chiropraktika se v mnohém neliší od preventivních vyšetření u zubaře či návštěvy autoservisu. Bolest, je způsob, jakým Vám vaše tělo sděluje, že je něco v nepořádku a chiropraxe může sloužit jako prevence bolesti. Chiropraktická péče však vždy závisí na individuálních potřebách a cílech pacientů. V ideálním případě cílíme k tomu, aby se naši pacienti byli schopni udržovat v dobré kondici za pomocí rad a nástrojů, které jim na jednotlivých konzultacích poskytujeme. V takém případě jsou návštěvy chiropraktika jen jakousi kontrolou a údržbou prováděnou párkrát za rok.

  Ošetření nevyžaduje žádný speciální oděv. Našim pacientů doporučujeme, aby si oblékli něco, v čem jim bude pohodlně a nebude jim překážet v pohybu. Pacienti zůstávají při ošetření plně oblečeni. Výjimkou mohou být některé zákroky, při kterých může být pacient požádán, aby si některý kus oděvu na chvíli svlékl anebo vyhrnulo.

  Navzdory všeobecnému přesvědčení stárnout, nemusí znamenat žít s bolestmi. Lidé často opomínají bolesti kloubů a svalů, které se dají snadno léčit a argumentují tím, že bolavé klouby jsou nevyhnutelnou součástí stárnutí. Bez ohledu na Váš věk, chiropraktická péče může významně zlepšit Vaší mobilitu. Často se na nás obrací postarší klienti, kteří hledají alternativní nebo doplňkovou léčbu k běžným práškům proti bolesti. Chiropraktická péče Vám může pomoci zlepšit pohyblivost, vitalitu a odolnost Vašeho pohybového aparátu. Mnoho pacientů pociťuje úlevu od průjevů artritidy či úlevu od chronických bolestí různého druhu, které běžně bývají přičítány stárnutí. Chiropraktická ošetření poskytovaná na RootsHealthClinic jsou vždy individuálně přizpůsobena možnostem a potřebám pacienta. Máme zkušenosti s pacienty trpící osteoporózou i jinými onemocněními.

  Chiropraxe neléčí nemoci a úrazy. Naše tělo se léčí samo. Cílem chiropraktické léčby ischias (a dalších obdobných problémů pohybového aparátu) je pomocinašemu tělu obnovit a navrátit jeho původní pohyblivost a snížit podráždění nervů. To vše ve snaze navrátit našemu tělu jeho přirozenou schopnost regenerace.

  Vaše spoluúčast je klíčem k úspěšnosti Vaší léčby. Budete-li dodržovat našich doporučení, dosáhnete požadovaných výsledků snáze a rychleji. Našim pacientům doporučujeme cviky, podle kterých mohou rehabilitovat sami doma a urychlí tak jejich zotavení. Poradíme Vám s možnými změnami Vašeho životního stylu a cíleně Vás povedeme k prevenci. V RootsHealthClinicse zaměřujeme na individuální aspekty vašeho životního stylu, včetně stravy, prevence stresu, dýchání, spánku a dostatečného odpočinku.

  RootsHealth klade důraz na individuální přístup ke každému pacientovi, jeho potřebám a cílům. Velký důraz klademe na propojení pohybu, těla a dechu. U našich klientů se soustředíme na způsoby dýchání tak, aby si každý dokázal osvojit pravidelný a hlavně efektivní rytmus dechu. K tomu využíváme metod DNS a Buteyko.

  Věříme, že všechny tyto prvky jdou ruku v ruce. Abychom mohli žít plnohodnotný a kvalitní život musíme se starat o naše zdraví. Ať už pravidelným pohybem, spánkem, odpočinkem a regenerací či správnou výživou. Nicméně někdy potřebujeme péči chiropraktika, aby nám ulehčil od bolesti a pomohl nám se zotavit z případných zranění.

  Pokud potřebujete zrušit svůj termín, informujte nás prosím alespoň 24 hodin předem.Na našich webových stránkách můžete okamžitě provést novou rezervaci.

  V RootsHealthClinic zastáváme holistický přístup ke zdraví. Snažíme se dopátrat a identifikovat jádru příčiny problémů našich pacientů za pomocí funkčních a klinických metod. Náš přístup kombinuje chiropraxi, ortopedii, neurologii, pohybové funkční testy, respirační testy se zdravou výživou a životním stylem.

  2006-2010: Bakalářské studium na University of Western Ontario v Ontarijském Londýně, Kanada

  2010-2014: Magisterské studium chiropraxe na AngloEuropeanCollegeofChiropractic v Bournemouth, Spojené království

  2010-2014: Odborná certifikace, zobrazovací metody v obecném lékařství se specializací na zobrazovací metody ionizujícího záření, Bournemouth, Spojené královstvíí

  2010-2015: Doktor chiropraxe udělený Kanadskou chiropraktickou asociací, Toronto, Montreal Kanada

  2010-2015: Doktor chiropraxe na Evropské akademii chiropraxe, Londýn, Spojené království

  2013-2016: Mezinárodní certifikace: Sportovní chiropraktik, Amsterdam Nizozemsko a Lausanne Švýcarsko

  2016-2017: Akreditovaný člen RoyalCollegeofChiropraktics, Reading Spojené království

  2010 - současnost: Praktikující chiropraktik se soukromou praxí. Průběžné školení v oblasti profesního rozvoje

  jazyky:

  angličtina, polština, čeština a mandarínština

  Zeptejte se nás

  Neváhejte se zeptat na jakékoli otázky související s fyzikální terapií po telefonu nebo zašlete svůj dotaz prostřednictvím tohoto formuláře níže. Vaše zpráva bude odeslána přímo našim zaměstnancům, kteří vám odpoví, jakmile to bude možné.

  Pokračováním v používání stránek souhlasíte s používáním cookies. By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. více informací / more information

  Tyto webové stránky používají soubory cookie ke zlepšení Vašeho uživatelského zážitku. Potřebujeme ale Váš souhlas s jejich zpracováváním. Používáním našich webových stránek nebo kliknutím na tlačítko “Souhlasím” souhlasíte.

  The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

  Zavřít / Close